Napište nám

Lokalita

Lokalita

Adamov je menší město v okrese Blansko, které se nachází pouhých 20 minut severně od Brna, a to jak autem, tak vlakem. Adamov má obrovskou výhodu, že snoubí blízkost Brna díky četným vlakovým spojům s malebným rázem jedinečné krajiny Moravského krasu.

Můžete tak efektivně spojit výhody velkoměsta s odpoledními toulkami místními lesy a úchvatnou přírodou plnou jeskyní, kterých se v okolí nachází přes 1500. V CHKO Moravský kras najdeme i spoustu rozhleden, skal, hustých lesů a unikátních krasových útvarů.

K nejznámějším patří Punkevní jeskyně s podzemní řekou Punkvou a věhlasnou propastí Macocha. Lokalita je kromě turistiky rájem i pro cyklisty a to díky evropské cyklotrase vedoucí do Vídně a cca 100 km cyklistických tras

20 minut
do centra Brna
Vynikající
vlakové spojení
Ihned
do hustých lesů, jeskyň, přírody
100 km
cyklotras v okolí

Občanská vybavenost

Ačkoliv si Adamov se svými 5000 obyvateli zachovává maloměstský charakter, tak zde najdeme všechny potřebné služby, a to jak v podobě obchodního centra, MŠ, ZŠ, ZUŠ a lokální knihovny. V těsné blízkosti Rezidence Adamov se nachází zdravotní středisko, kde najdeme praktického lékaře pro děti i dospělé a zubní ordinaci. Samozřejmostí je lékárna, pošta a restaurační zařízení, které jsou v docházkové vzdálenosti od bytového domu.

Město Adamov poskytuje i bohaté sportovní vyžití. Počínaje fotbalem (FK Adamov), přes hokejový a tenisový oddíl Spartak Adamov, bikepark až po moderní koupaliště a lezeckou stěnu. Ve městě najdete i krytou sportovní halu a četná dětská hřiště.

Obchodní centrum
Samozřejmostí je lékárna, pošta a restaurační zařízení
Školy
Mateřska, základní a umělecká škola
Zdravotní středisko
Praktický lékař pro děti a dospělé a zubní ordinace
Sport
Fotbal, hokej, tenis, koupalište bikepark, lezecká stěna a více ...

Dopravní dostupnost

Z Adamova je to autem 15 km do Brna a do Blanska pouhých 10 km. Kromě častých autobusových spojů je předností Adamova železniční doprava, jelikož město leží na hlavní trase Brno - Česká Třebová (Olomouc, Praha).

Vlakem jste v Brně na hlavním nádraží za pouhých 20 min, a to každou půlhodinu. Ve špičce jezdí spoje dokonce ještě častěji. Vlaková zastávka se nachází pouhých 5 min chůze od Rezidence Adamov.

mapa Rezidence Adamov